Kayıt OlŞifremi hatırlat
Giriş Yap
TRY

Ucaklı Butik Gap

Ad
Soyad
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
Konu
Arama Zamanı
Mesaj
 

 
08503032990
 
rezervasyon@otellobi.com

 


Turizm Bakanlığı’ndan kokartlı profesyonel rehberler eşliğinde gezi, Otellerde 3 gece Y.P Konaklama, 1 gece Oda Kahvaltı Konaklama 3 akşam yemeği,4 sabah kahvaltısı toplam 4 gece konaklama, Lüks otobüsler ile ulaşım, Çevre gezileri, Tour Antep ikramları,Nemrut Dağı Minibüs Ücreti 
Anadolujet Sabiha Gökçen-Diyarbakır,Anadolujet Gaziantep-Sabiha Gökçen gidiş dönüş uçak bileti.


 1.GÜN Çarşamba / Diyarbakır, Surlar, Diyarbakır Ulu Camii, Cahit Sıtkı Tarancı’nın Evi, Hasankeyf, Midyat, Savur, MardinSabiha Gökçen Havalimanı’ndan Anadolujet’in TK 7210 numaralı 06.50 tarifeli seferi ile Diyarbakır Havaalanı’na hareket ediyoruz.
Diyarbakır Havalimanı’nda sizleri karşılayan rehberimiz ile araçlarımıza geçtikten sonra turumuz başlıyor. 

Gezimize ilk olarak 5700 m uzunluğunda olan Diyarbakır surlarından başlıyoruz. Panoramik olarak otobüsümüz ile Dağ Kapısı’nı (Harput Kapısı), Urfa Kapısı’nı (Rum veya Halep Kapısı), Mardin Kapısı’nı (Tel Kapı) ve son olarak Yeni Kapı’yı (Sat ya da Dicle) gördükten sonra Diyarbakır Ulu Camii’ne varıyoruz. Yapım tarihi tam olarak bilinmeyen, Anadolu’nun en eski camilerinden olan Diyarbakır Ulu Camii’ni gezmeye başlıyoruz. Müslümanlar tarafından 5. Harem-i Şerif (Mukaddes Mabed) kabul edilen cami gezimizi tamamladıktan sonra yaya olarak Cahit Sıtkı Tarancı’ın evine geliyoruz. Burada ki gezimizi bitirdikten sonra Bismil üzerinden varacağımız Batman merkezde serbest öğle yemeği molası veriyoruz. Yemek sonrası Hasankeyf’e doğru yola çıkıyoruz. Ilısu Barajı’nın suları atında kalmaktan kurtarılan yapıların sergilendiği Yeni Kültürel Park Alanı'na varıyoruz. Burada İmam Abdullah Türbesi, Eyyubi (Kızlar) Camisi, Zeynel Bey Türbesi, El Rızık Camisi Minaresi, Sultan Süleyman Camisi Minaresi ve Mevlana Camisi gezilerimizden sonra rehberimizin belirlediği saatte bir sonraki durağımız olan Midyat’a hareket ediyoruz. Dillere destan telkârilerin imal edildiği ve satıldığı dükkanlarda serbest zaman verdikten sonra “Sıla” dizisinin çekildiği Midyat Konukevi`ni gezmeye başlıyoruz. Üç katlı konağın taş işçiliği gerçekten büyüleyici. Ama gerçek güzellikler terasa çıktığınızda karşınıza çıkacak. Panoramik Midyat manzarasına doyamayacaksınız. Manzaranın tadını çıkartıp yorgunluk kahvelerimizi içtikten rehberimizin belirlediği saatte Savur’a hareket ediyoruz. İsmine ilk olarak Hitit kaynaklarında rastlanan Savur’a sonraları bazı kaynaklar da “Küçük Mardin” ismi verilmiş. Bu güzel ilçemizi yaya olarak gezdikten sonra hava kararmadan Eski Mardin merkezde bulunan otelimize varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Öğlen yemeği: Batman’da Serbest olarak alınıyor. (Menü ve fiyat bilgisi genel şartlar kısmında belirtilmiştir.) 
Akşam yemeği: Tur ücretine dahil. Otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor. (Tüm içecekler ekstra.)
Konaklama: Eski Mardin Merkez Kaya Ninova – Artuklu Kervansaray – Osmanlı Konağı.
Mola Tesisleri: Bismil Yol Üstü Tesis Molası
Rota: Diyarbakır – Hasankeyf (80 km), Hasankeyf - Midyat (50 km), Midyat - Savur (50 km) Savur- Mardin (50 km), Toplam: 230 km


 2.GÜN Perşembe / Mardin Kasımiye Medresesi, Deyrulzaferan Manastırı, Dara Antik Kenti, NusaybinMardin’de güne merhaba dedikten sonra otelde kahvaltımızı yapıyoruz. Bu güzel Mardin sabahında ilk durağımız Deyrulzaferan Manastırı olacak. MS 5. yüzyılda inşa edilen 1932’ye kadar 640 yıl boyunca Süryani Ortodoks patriklerinin merkezi olan bu abidevi yapının hikayelerini Süryani rahiplerinden dinleyeceğiz. Güzel gezimizin ardından belirlenen saatte aracımız ile Kasımiye Medresesi’ne hareket edeceğiz. Yapımına Artuklu Dönemi’nde başlanan ve Akkoyunlu Hükümdarı Cihangiroğlu Kasım Padişah döneminde 1457-1502 yıllarında tamamlanan bu iki katlı yapının avlusunda rehberlerimizin yapacağı anlatım sonrası kısa bir mola veriyoruz. Bu güzel yapı ile vedalaştıktan sonra öğle yemeği için Mardin’de serbest zaman veriyoruz. Yemekten sonra, ilk durağımız Dara Antik Kenti olacak. Taş ocakları ve mezarlık gezimiz sonrası Mardin’deki en muhteşem yapıyı görmeye gideceğiz. Dara Su Sarnıcı’nın tabanına merdiven ile indikten sonra yapının boyutlarına ve heybetine hayran kalacaksınız. Gezimizi tamamladıktan sonra Mardin Eski Şehir Meydanı’na hareket edeceğiz. Meydanda aracımızdan inerek yaya olarak Mardin gezimize başlıyoruz. MS 4000’lerden başlatarak onlarca kez farklı kavimler tarafından kuşatılmış, işgal edilmiş ama aynı temellerle korunmuş olan Mardin’de Süryani, Keldani, Yezidi, Arap, Türk kültürlerinin yıllar içinde oluşturduğu mimari sentezi yaya olarak keşfe başlıyoruz. Yürüyüşümüz sırasında zaman zaman ana caddeyi, bazen dar sokakları ve abbaraları kullanacağız. Ama önce öğlen yemeği için Mardin merkezde serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saatte Sırasıyla Meryemana Kilisesi ve Patrikhane (Mardin Arkeoloji ve Etnografya Müzesi), Abdüllatif Camii, Gazi Paşa İlköğretim Okulu, PTT binası, Zinciriye Medresesi, Şehidiye Camii, Sabancı Mardin Kent Tarihi (eski askeriye) Müzesi’ni gördükten sonra otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


Kahvaltı: Tur ücretine dahil otelde açık büfe
Öğlen yemeği: Kebapçı Yusuf `ta serbest olarak alınıyor. Menü fiyatları geçerlidir.
Akşam yemeği: Tur ücretine dahil. Otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor. (Tüm içecekler ekstra.)
Konaklama: Tarihi Mardin Merkez Kaya Ninova – Artuklu Kervansaray – Osmanlı Konağı. 
Mola Tesisleri: Viranşehir Yol Üstü Tesis Molası
Rota: Mardin (60 km) Toplam: 60 km


 3.GÜN Cuma / Harran, Ulu Camii, Rasathane, Harran Kümbet Evleri, Viranşehir, Göbekli Tepe, Rızvaniye Camii, Hz. İbrahim MakamıGezimizin üçüncü gününde otelde yapılan kahvaltı sonrası Lüks araçlar ile Harran’a hareket ediyoruz. İki saatlik keyifli otobüs yolculuğu sonrası Tevrat, İncil ve Kuran’da adı geçen tek kent olan Harran’a varıyoruz. İlk olarak panorama noktasından Harran Üniversitesi, Ulu Camii, Rasathane ve Şehir Surlarını gördükten sonra, yaya olarak geleneksel Harran mimarisi olan Kümbet Evleri’ne geçiyoruz. Burada yöresel kıyafetler giyerek mırra içip yorgunluk atıyoruz. Rehberimizin verdiği hareket saatinde adını Akatça’da “Seyahat ve Kervan” anlamına gelen “Harranu” sözcüğünden aldığı düşünülen Harran’dan Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. Şanlıurfa’da verilen serbest yemek molası sonrası ilk durağımız son yılların en önemli arkeolojik keşiflerinden biri kabul edilen ve halen kazıların sürmekte olduğu Göbeklitepe olacak. Göbeklitepe kazı alanının çevresine yapılan seyir terasında tam tur yürürken, Neolitik Çağ’ın ilk örneği sayılan açık hava tapınağı hakkında rehberimiz anlatımları ile gezimize ayrı bir tat katacak. Daha sonra Dilek Ağacı’na çıkarak eşsiz manzarayı seyrederken dileklerimizi tutarak, Şanlıurfa şehir merkezine hareket ediyoruz. Burada Mevlid-i Halil (Dergah) Camii ve Mağarası, (Hz. İbrahim Peygamber’in Doğduğu Kutsal Mağara), Rızvaniye Camii, Hz. İbrahim Makamını, Ayn-ı Zeliha Gölü’nü (Anzılha Gölü) ve Halil Ür-Rahman Camii, Balıklı Göl’ü gördükten sonra dileyenler rehberimiz eşliğinde Hüseyniye Çarşıları’nı (Bakırcılar Çarşısı) Kazzaz Pazarı (Bedesten) ve Kapalıçarşı içindeki Gümrükhan’ı görebilirler. Halen aktif olan handa dileyen misafirlerimiz otantik kafelerde oturarak hanın keyfini çıkarabilirler. Belirlenen saatte otelimize varıyoruz. Kısa dinlenme molası sonrası isteyenler yörenin kültürünü ve mutfağını yansıtan Sıra Gecesi’ne (Ekstra) katılabilirler.

Kahvaltı: Tur ücretine dahil otelde açık büfe
Öğlen yemeği: Şanlıurfa’da Çulcuoğlu Restoran’da menüden seçmeli serbest olarak alınıyor. 
Akşam yemeği:Dikkat Bu gece akşam yemeği ücrete dahil olmayıp ekstradır. 
Konaklama: Şanlıurfa / Nevali Otel
Ekstra: Yemekli Sıra Gecesi: Çardaklı Restoran Kişi Başı 75 TL Başlangıç 20.00- Bitiş 22.30 yöresel eğlence ekibi, içli köfte, lahmacun, karışık kebap, bostana, çiğ köfte, şıllık tatlısı, çay, mırra, ayran. 
Otelde ya da dışarıda ayrı restoranda olabilir. 7 ila 10 kişilik canlı müzik ekibi eşliğinde eğlence. 
Mola Tesisleri: Viranşehir yol tesisleri. Yemekli sıra gecesi Çardaklı Restoran Kişi Başı 75 TL Başlangıç 20.00- Bitiş 22.30 yöresel eğlence ekibi, içli köfte, lahmacun, karışık kebap, bostana, çiğ köfte, şıllık tatlısı, çay, mırra, ayran. 
Rota: Mardin-Viranşehir (110 km) Viranşehir-Harran (120 km) Harran-Şanlıurfa (45 km) Toplam: 275 km


 4. GÜN Cumartesi / Atatürk Barajı, Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü, Arsemia Antik Kenti, Nemrut Doğu & Batı TeraslarıTurumuzun dördüncü gününde otelde kahvaltı yaptıktan sonra belirlenen saatte Atatürk Barajı’na hareket ediyoruz. Baraj içinde yetkililerden baraj hakkında slayt eşliğinde bilgi aldıktan sonra kısa fotoğraf molası veriyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saatte Adıyaman’da bulunan otelimize varıyoruz. Odalarımıza çıkmadan serbest öğlen yemeği için hareket ediyoruz. Yemek sonrası Karakuş Tümülüsü’ne hareket ediyoruz. MÖ 36-38 yılları arasında inşa edilmiş olan anıt mezarda, üzerinde bulunan kartal heykelinden ismini alan, Kral Antiacos Theos’un karısı İsiyas, Kızları Antiochis, leodike ve Torunu Aka’nın gömülü olduğu tümülüsü gördükten sonraki durağımız olan Cendere Köprüsü’ne hareket ediyoruz. Roma İmparatoru Septimius Severus tarafından Flavia Firma’ya (16. Roma lejyonu) yaptırılmış olan köprüyü rehberimiz eşliğinde yaya olarak geçiyoruz. Manzaranın keyfini çıkardıktan sonra giren Nemrut Dağı’ndaki gezimizi Arsemia Antik Kenti ile sürdürüyoruz. Antiocos’un atası Arsames tarafından kurulan antik şehirde Kral Mithridates’in mezarı, su sarnıcı ve Antiochus ile Herkül’ün betimlendiği kabartmanın önünde fotoğraflarımızı çekerek, muhteşem gezimize durmaksızın devam ediyoruz. Yolumuz bizi Nemrut Dağı’na götürüyor. Nemrut gezimize Kommagene Kralı 1. Antiochos’un inşa ettirdiği doğu terasından başlıyoruz. Krallığın gökyüzü hakimiyetini temsilen kartal, yeryüzü hakimiyetini temsilen aslan, Kommagene Kralı I. Antiochos, Zeus, Apollon ve Herakles heykellerini gördükten sonra 180 metrelik tören yolunu Kuzey terası üzerinden takip ederek batı terasına geliyoruz. Tahtlarında oturan dev tanrı heykelleri, Kommagene Kralı I. Antiochos'un heykeli ve tanrılarla tokalaşma kabartmaları ve meşhur aslan horoskop kabartmasını gördükten sonra, Güneşin batışını hep beraber seyrettikten aşağı inerek minibüslerimize biniyoruz. 1987 Yılında UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ne giren Nemrut Dağı’nı arkamızda bırakarak otelimize dönüyoruz. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Tur ücretine dahil otelde açık büfe
Öğlen yemeği: Adıyaman’da serbest 
Akşam yemeği: Tur ücretine dahil. Otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor. (Tüm içecekler ekstra.)
Konaklama: Adıyaman / Grand İsiyas Otel
Rota:Şanlıurfa-Adıyaman (135 km)-Kahta(70 km)-Nemrut (50 km) Toplam:255 km 5. GÜN Pazar / Halfeti,GaziantepTurumuzun beşinci gününde otelde yapılan kahvaltı sonrası otelden ayrılıyoruz. Lüks ETS otobüsleri ile yapılan İki saatlik otobüs yolculuğu sonrası “Karagül” anlamına gelen Halfeti’ye varıyoruz. Burada teknemize (ekstra) binerek Birecik Barajı’nın sular altında bıraktığı, sadece minaresinin sular içinden görülebildiği Savaşan Köyü ve Rumkale’ye hareket ediyoruz. Karayolu bulunmayan Rumkale’yi tekne ile gezdikten sonra tekrar iskeleye dönüyoruz. Aracımıza binerek Gaziantep’e hareket ediyoruz. Gaziantep’e vardığımızda serbest alacağımız öğle yemeği sonrası Gaziantep Mozaik Müzesi’ne hareket ediyoruz. Yurt dışına kaçırılan parçaları geri getirilerek tamamlanan “Çingene Kızı” mozaiği başta olmak üzere Zeugma Antik Kenti’nden çıkarılan ve dünyanın en zengin mozaik koleksiyonunun sergilendiği müzeyi gezdikten sonra, Tarihi Bakırcılar Çarşısı’na geçiyoruz. Arzu eden misafirlerimiz verilen serbest zamanda bu unutulmaya yüz tutmuş bakır işlerinden, deri yemenilerden, ipek Antep işlerinden satın alabilir. Alışveriş için tarihi çarşılardaki yaya gezimiz devam ediyor. Bir sonraki durağımız olan Tütün Hanı’na geçerek, Antep'in simgelerinden Tahmis Kahvesi’ne ulaşıyoruz. Burada içilen kahvelerin ardından Almacılar Çarşısı’nda verilen serbest zamanda salça, kuru biber, baharat, Antep fıstığı ve baklava alışverişlerinizi yapabilirsiniz. Unutmayın “kargo yapılır” ibaresi olan dükkanlar aldıklarınızı kargo ile evinize kadar yolluyor. Gaziantep gezimiz Pişirici Kasteli’nde son buluyor. 1282 yılında yapılan bu muhteşem yapıyı gezip, eski yeraltı su dağıtım şebekelerinin insan eliyle açılmış kanalları (Livaslar’ı) gördükten sonra 20.30’a kadar verilen serbest zamanda Gaziantep mutfağının tüm tatlarını tekrar yaşayabilirsiniz. Tüm alışverişlerimizi tamamladıktan sonra Gaziantep Havaalanı’na hareket ediyoruz. Araç ve rehberlerimiz ile vedalaştıktan sonra Anadolujet’in TK7273 tarifeli seferi ile saat 22.00’de Sabiha Gökçen Havalimanı’na hareket ediyoruz. 

Kahvaltı: Tur ücretine dahil otelde açık büfe
Öğlen yemeği: Gaziantep Kebaphan’da serbest olarak alınıyor. Menü fiyatları geçerlidir. 
Akşam yemeği: Gaziantep’te serbest
Ekstra Halfeti Tekne Turu: Kişi Başı 15 TL
Rota:Adıyaman-Halfeti (135km)-Gaziantep (100 km) Toplam:235 Km

 

 Turizm Bakanlığı’ndan kokartlı profesyonel rehberler eşliğinde gezi, Otellerde 3 gece Y.P Konaklama, 1 gece Oda Kahvaltı Konaklama 3 akşam yemeği,4 sabah kahvaltısı toplam 4 gece konaklama, Lüks otobüsler ile ulaşım, Çevre gezileri, Tour Antep ikramları,Nemrut Dağı Minibüs Ücreti 
Anadolujet Sabiha Gökçen-Diyarbakır,Anadolujet Gaziantep-Sabiha Gökçen gidiş dönüş uçak bileti.


 

Ad
Soyad
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
Konu
Arama Zamanı
Mesaj
 

 
08503032990
 
rezervasyon@otellobi.com
Paketler
Tarih
Tek Kişi Fiyatı
İki Kişi Fiyatı
Üç Kişi Fiyatı

E-Bülten Aboneliği

aradığınız rahatlık bu noktada

Hem yurtiçinde hem yurdışında sizleri gitmek istediğiniz noktaya en uygun konaklama seçeneklerini sunmak için kurulan Otellobi.com, binlerce tesis ile misafirlerine online rezervasyon hizmeti sunuyor. Binlerce otele kullanıcılar için en kolay ulaşabilecekleri şekilde tasarlanan Otellobi.com  iş, tatil amaçlı tüm seyahatlerinizde sizi konforlu bir şekilde “Gelmek İstediğiniz Nokta” ya tatil köyü, termal, şehir otelleri, butik oteller, zincir oteller gibi onlarca seçenek , fiyat, uygunluk ve opsiyonları ile size EN İYİ,EN UYGUN hizmeti verecek olan Otellobi.com, sektöründe  yenilikçi ve yeni nesil güvenli rezervasyon hizmeti imkanı sunuyor.

 

Kullanıcı dostu olan sitemizde Otellobi.com ana sayfasında ki arama bölümünden gitmek istediğiniz noktayı OTEL,ŞEHİR,BÖLGE konum olarak yazarak , tarih aralığınızı ve kişi sayısnı seçerek size uygun tesisleri listeleyin. Açılan yeni sayfada fiyatları ve oda tiplerini görüntüleyebilirsiniz. İstediğiniz fiyattan odanızı kolayca seçerek sepetinize ekleyin. İster, Yüksek Güvenlikli 3D sistemi ile hemen ödeyin ister de otelde giriş anında ödeyin. Türkçe hizmet veren sitemiz aynı zamanda İngilizce, Arapça, Rusça, Farsça ve Portekizce gibi dil altyapılarına sahip olduğu gibi Türk Lirası, Euro , Amerikan Doları , Ruble ve Dinar gibi para birimleri ile de ödeme yapabilirsiniz.

 

Türkiye’nin en gelişmiş yazılım alt yapısını kullanan sitemize hemen ücretsiz üye olarak size özel kampanya ve promosyonlar ile rezervasyon fırsatlarını yakalayın.

Dünya
Türkiye
Whatsapp ile görüş
08503032990
Otel Lobi | Call Center
Tıklayın Sizi Arayalım